wz

 

Výstavy            


                                                                                                       

 

28. listopadu - KLUBOVÁ VÝSTAVA ČIVAV A NAHÁČŮ - BRNO

Rozhodčí: Joan Lanning (UK)

Jerry

POSUDEK: EXCELLENT

smart dog with excellent front, has the quality, generaly pleasing

Sheila

POSUDEK: VERY GOOD

need more ringtraing for the table, need show more animation, has the type and quality,

good mouth, could to well with more training

 

24. října - MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ - ČESKÉ BUDĚJOVICE

Rozhodčí: RNDr. Jaroslava Ovesná, CSc.

Jerry

POSUDEK: VÝBORNÝ

2 a 3/4 letý pes standardní výšky i konstituce, hlava s dobrou mozkovnou, dobře nesená hlava i ocas,

výborné předvedení

Sheila

POSUDEK: VÝBORNÁ 3

rok a půl stará fena se standardní sílou kostry, hlava s dobrou mozkovnou samičího výrazu,

pevný hrudník, dobrý pohyb, standardně předvedena

 

18. října - NÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ - BRNO

Rozhodčí: Imrich Sopko (SK)

 Jerry

POSUDEK: V2, res. CAC

pes standartní výšky a mohutnosti, pěkná typická hlava, pevný hřbet, výborně úhlený vpředu i vzadu,

výborný pohyb

Sheila

POSUDEK: VELMI DOBRÁ 4

 

23. srpna - VIII. KRAJSKÁ VÝSTAVA PSŮ - BRNO
 

Panu rozhodčímu za posouzení děkujeme.                   

Rozhodčí: Ing. Leoš Jančík (CZ)

  Jerry

  POSUDEK: V1, VT, (výborný 1, vítěz třídy)

   2,5 letý pes, korektní hlava, nepravidelný nůžkový skus, korektní oko, ucho, výborný formát,
   výborné úhlení i pohyb, standardní srst

 Sheila

   POSUDEK: V1, VTM (výborná 1, vítěz třídy mladých)

    15 měsíční fena, korektní hlava, nůžkový skus, pevné ucho, korektní oko, standardní stavba
    těla, výborný chod vpředu i vzadu
 


28. června -  MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ - BRNO

    Tato výstava moje páníčky příliš nenadchla, ale přesto stručně popíšu průběh výstavy, protože mně, velkému čivavákovi se tam jako vždy líbilo i přesto, že mě panička tentokrát nevystavovala.
Pan rozhodčí posuzoval pečlivě a jelikož hodnotil pejsky podle toho, zda se s ním pomazlí či nikoliv, docela mu to trvalo. Když přišla řada na mladé feny, nastoupilo do kruhu asi šest  majitelek se svými fenkami a začalo se chodit po kruhu. Během toho někde v pavilonu něco vystřelilo, skutečně obrovská rána (nerad to přiznávám, ale polekal jsem se i já v přepravce ), při které se většina psíků polekala a následně začali všichni hlasitě štěkat. Vzhledem k tomu, že náš kruh byl umístěn mezi kruhem rotwailerů a německých dog, štěkot to byl nepřeslechnutelně hlasitý. Sheila se viditelně bála a stáhla ocásek mezi nožky, tím ji rozhodčí částečně "odepsal". Následně se dostavily i další tři paničky na posouzení, kdy jedna slečna vedle paničky měla poměrně agresivní fenu, která na Sheilu několikrát zavrčela a to jí podle mně také moc nepřidalo. Když přišla na Sheilu řada na posuzovacím stole, pan rozhodčí si Sheilu přitáhl a začal si ji chovat a mazlit, měl na sobě už tolik pachů, že asi Sheila nevěděla, co si o něm má myslet a tak k němu pochopitelně nechtěla. Stavěl si ji sám do postoje a ona už byla ze všeho  toho dění kolem chudák natolik vyděšená, že se na stole jen kroutila, panička ji postavila na zem a tam už stála lépe. Tím už Sheila přišla o možnost skončit v pořadí definitivně. Pak se dvakrát prošly sem a tam a to už se sestřička Sheila tolik nebála a šla si zvesela s ocáskem nahorů, což pan rozhodčí neocenil, protože si toho už nevšímal. Na závěr, kdy se šlo o pořadí prvních čtyř, naběhla jistá slečna za paničkou a Sheilou tak, aby je opět vyděsila a tím si zvýšila možnost na výhru. Panička nechala zbylé fenky předejít a zařadila se až nakonec, kde už šla Sheila opět moc hezky. Bohužel jsme všichni viděli, že už se na ně rozhodčí opět ani nepodíval a v pořadí se umístily fenky, které se chtěly mazlit.
Byla to pro nás všechny další zkušenost a teď prý začne Sheile drezúra, aby další výstavy zvládla lépe. (Foto je pro představu stylu hodnocení - více fotek brzy doplníme do Foto výstavy)

Rozhodčí: Carlos de Guinea Martinez (E)

Sheila

POSUDEK: VÝBORNÁ

    Perra mediana, construccion casi cuadrada, poca habituada, excelente cabeza, noc denticion
    muy fuerte, buenas proporciones conjunto, angulaciones correctas, buen mo imiento y cola

    Průměrná fena čtvercové konstrukce, nezvyklá na lidi, výstavní hlava, pěkný silný chrup, dobře
    stavěná, souměrná, správné úhlení končetin, dobrý pohyb i nesení ocasu

 

26.dubna - MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ - ČESKÉ BUDĚJOVICE

 Paní rozhodčí za posouzení děkujeme.       
Rozhodčí: Alena Košťálová

Sheila

POSUDEK: V1, CAJC, NEJLEPŠÍ MLADÝ JEDINEC

Roční, elegantní, pěkná fena, typická, krásný pigment, slušný pohyb

 


 

6. září - KRAJSKÁ VÝSTAVA PSŮ DOBŘÍŠ

    Při příjezdu se nám jevilo vše docela tragicky, obrovská kolona aut před a přes vesnici, všichni čekali na zaplacení parkovného a následný dojezd na velké pole, kde se parkovalo. My ale zaparkovali na návsi a k výstavnímu areálu došli po svých a pro auto došli až se fronta uvolnila. Také byla dlouhá čekací fronta pro obdržení katalogů, a proto se začátek výstavy zpozdil. Výstava byla zahájena představením dudáků, což byl velký hluk a pro nás pejsky docela provokace. Čekání bylo zdlouhavé, protože polská paní rozhodčí brala posuzování velmi důkladně. I přes počáteční obavy se nám výstava moc líbila. Oba jsme nakonec byli úspěšní a také jsme si přivezli každý pohár.

Rozhodčí: Aleksandra Swisulska (PL)

 Jerry

POSUDEK: V1

Pravidelně stavěný, pěkná hlava, dobrá šíje, prostý hřbet, klenutý hrudník, pěkný pohyb

Sheila

POSUDEK: VN1

Elegantní pěkná hlava, výborný pigment, dokonalá šíje, dobrý hřbet, klenutý hrudník, pěkný pohyb

 

23. srpna - VII. KRAJSKÁ VÝSTAVA PSŮ - BRNO
 

  Rozhodčí: Karel Hořák (CZ)

  Jerry

POSUDEK: V1, VT, Kr.V (výborný 1, vítěz třídy, krajský vítěz)

 19ti měsíční pes, dobře nesené ucho, pigment a barva očí odpovídají barvě srsti, výborné nesení ocasu, skus nůžkový, úplný,
 pes výborně předveden

Sheila

POSUDEK: VN1 (velmi nadějná 1)

4 měsíční fena, správná kulatá hlava, tmavé oko, dobré ucho, překrásná šíje, jemnější kostra, volnější pohyb, skus nůžkový, zuby ve výměně

  

  24. - 27. JULY - 4 SUMMER NIGHT DOG SHOWS
 

   24. července - CAC SPLIT

  Rozhodčí: Ramon Podesta (Chile)

  POSUDEK: Odličan II., res.CAC (výborný II., r.CAC)                            
  Tipičan, odl. tjel. proporc., odl. kutevi, v.d. kretanje, v.d. glava


 

   25. července - CAC, CACIB SPLIT                                              

  Rozhodčí: Torbjorn Skaar (S)

  POSUDEK: Odličan II., res.CAC (výborný II., r.CAC)                   
 

   26. července - CAC SPLIT

  Rozhodčí: Nataša Blanuša (HR)

  POSUDEK: Vrlo dobar III.
 

    27. července - CAC, CACIB SPLIT

  Rozhodčí: Marit Sunde (N)

  NENASTOUPIL

 

   20. dubna - C.A.C. SÁRVÁR - VADKERT

Tentokrát byl areál výstavy jak se říká "za rohem", a tak jsme hned po snídani v půl 9 ráno vyrazili pěšky. Na této výstavě jsem se poprvé prezentoval v mezitřídě a to uplynulo teprve 10 dní od doby, kdy jsem oslavil 15 měsíců. Po dlouhém čekání na sluníčku jsme šli ve 12:45 na řadu. Čekání se vyplatilo a já získal ocenění "kitünö 1, CAC". Můj úplně první titul CAC. Já sice pořádně nevím o co jde a ani se o to více nezajímám, ale prý je to "úplně nejlepší". Asi na tom něco bude, jinak bych nedostal tak velkou a dobrou masovou odměnu. Výstava byla od těch Českých jiná v tom, že se konala venku, ale mně se moc líbila. Snad jen, že jsem se od lakomých Maďarů nedočkal ani poháru, ani diplomu.
Rohodčí:
Sárközy Gyula (H)

POSUDEK: kitünö I, CAC (výborný I, CAC)      

Elegáns megjelenés kan, tipisos Fej, Szabályos Fogzáródás, Jó nyak és  hátvonal, Jó mellkas mélység, Jól szögellt hátsó végtagok, Jó mozgás.

Elegantní výrazný (dobře vypadající) pejsek, typická hlava, pravidelný nůžkový skus, správný krk a hřbet, správně hluboký hrudník, pěkné úhlení zadních končetin, správný pohyb.
*za překlad z maďarštiny děkuji Monice Ehlové z CHS EHL DYNASTY 
10. února - MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ

Ve velké konkurenci jsem vybojoval známku výbornou a to třetí v pořadí. Je to velký úspěch, protože ze začátku to vypadalo, že nestihneme ani nastoupit - původně byli psaní bostonští teriéři, ale nakonec se začínalo posuzováním čivav a zároveň s vyhlášením této změny začali hned volat čivavky do kruhu. Naštěstí jsme šli až za třídu mladých, a tak mi stihla panička narychlo navléct výstavní vodítko, nalepit si katalogové číslo, vzít papíry a doběhnout ke kruhu. Nakonec jsme si ještě na opravdové posuzování přibližně 15 minut počkali, jelikož dělala budoucí paní rozhodčí závěrečné zkoušky a vybrala si na zkušební posouzení první tři nastoupené čivavy. Panička mě pochválila, že jsem si při posuzování v chůzi moc pěkně poklusával a za odměnu jsem dostal zbytek nakrájeného párečku. Po obdržení diplomu jsem šel s paničkou pozdravit ostatní, kteří na posouzení teprve čekali a já poznal spousty dalších čivakamarádů. Mezitím si mě také spousta lidí vyfotila s tím, že jsem moc pěkný čivaváček. Pak jsme se ještě podívali, jak se předvede kamarádka Freya, a hned na to jsme šli projít stánky, kde prodávali všechny různé věci pro pejsky. U stánku "Brit" jsem dostal vzorek granulí a paničky mě nechaly vyfotit profesionální fotografkou ( prý jsem se v tu chvíli tvářil ještě důležitěji, než jindy - fotku uvidíte zde). Výstava se mi moc líbila a už se těším na další.
Za posouzení panu rozhodčímu děkujeme. 
Rozhodčí: Ing. Leoš Jančík

POSUDEK: V3 (výborný 3)

Roční pes, standardní hlava, skus nůžkový při plném počtu řezáků, korektní oko, ucho, korektní stavba těla, srst standartní, ideálně nesený ocas, velký temperament.
 


  
20. října -
KLUBOVÁ VÝSTAVA ČIVAV                     

Dnes vyjíždíme později než jindy, ale cesta do Brna utekla jako vždy rychle. Během hodiny přijíždíme před HOTEL Gregor a všude kolem vidím páníčky venčit své čivavy. Panička šla hned vyzvednout katalogové číslo a pak už jsme museli jen čekat, než na nás přijde řada. V 13:45 jsme se po posouzení čivav dlouhosrstých a půl hodinové přestávce nakonec dočkali a spolu s dalšími pejsky nastoupili do kruhu. Byl jsem ohodnocen známkou výborný 1, což je při mé premiéře v třídě mladých skvělý výsledek, který mě i paničku mile překvapil.
Rozhodčí: Kirill Barbasov (Rusko)

POSUDEK: V1 (excellent 1) (výborný 1)

Middle size, some long,good form of head, some long loin, some angles of movement, good temperament.
(Pes střední velikosti, pěkně tvarovaná hlava, mírně delší bedra, dobré úhlení končetin  v pohybu, temperamentní povaha.)

 

 

   9. září - XVI. MORAVSKOSLEZSKÁ NÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ

Po necelé hodince cesty vjíždíme hlavní bránou na výstavišti, kde už se tvoří fronta aut, aby zaplatili parkovné. Zaparkovali jsme a já už nedočkavě čekám, až mě paničky vyndají z auta, protože kolem sebe vidím spoustu kamarádů a nemůžu se dočkat, až si je všechny očmuchám. Po veterinární kontrole jdeme rovnou do velkého pavilonu. Tam si najdeme místečko u našeho kruhu a protože máme ještě spoustu času, jdeme se projít po výstavišti (vypadá to, že mi paničky něco koupí :)) Všude kolem je spousta pejsků a spousta stánků, ze kterých cítím dobroty, které tam prodávají. Po hodině a půl se stále nic neděje, a tak jdou paničky do bufetu v 10 hodin na smažák. Pak čekáme ještě další dvě hodiny, než se vůbec dostaneme na řadu.
Rakouská paní rozhodčí posuzování celkem trvalo. A všechny pejsky hodnotila jen od stolu. Během čekání jsem se seznámil s mým velkým bráchou Fenrim, který je ale z jiného vrhu. Nakonec jsem se našeho čísla 2089 dočkal i já.
Rozhodčí: Pinner Gertrude (A)

POSUDEK: VN  (vielverschprechend)(velmi nadějný)

Sehr schone typ. Rude, gute Kopf und Kerperbau.
(Pěkný typový pes, pěkná hlava a dobrá stavba těla.)

 

   18. srpna - VI. KRAJSKÁ VÝSTAVA PSŮ - BRNO     

Všude vidím spoustu kamarádů, začíná se mi tu líbit. Všude čmuchám a snažím se prozkoumat co nejvíce pejsků. Pak ještě chvíli čekáme mezi ostatníma čivavkama a pozorujeme, jak se se svými páníčky procházejí po kruhu. Pak ale volají číslo 63, panička vystartovala, podala paní u stolu nějaké papíry a šla směrem do kruhu. Chodili jsme dokola a sem a tam. Pak mě dali na velký stůl, kde jsem musel stát ve výstavním postoji. Paní rozhodčí jsem se líbil a proto jsem si odvezl nejlepší hodnocení, které jsem momentálně mohl získat. Dostal jsem diplom, stužku a všichni jsme byli spokojení.
Paní rozhodčí za posouzení děkujeme.
Rozhodčí: Jílková Zdenka (CZ)

POSUDEK: VN1 (velmi nadějný 1)

Téměř osmiměsíční pes, pěkná jemnější hlava, dobře nasazené ucho, velmi hezký kvadratický rámec, předpoklad pěkné stavby těla, dobře úhlené končetiny, chrup v přezubení